معرفی کتاب پرواز بر فراز آشیانه فاخته

اثر کن کیسی از انتشارات هاشمی - مترجم: سعید باستانی-دهه 1960 میلادی

از کت 1962: کن کنی، مانند جورج اورول و فیلیپ ویل، نگرانی از نزاع مردی را در خود دارد که در کنترل افزایش و مبارزه با شادی و آزادی در برابر یک جامعه است که موجب گناه و شرم می شود. اولین رمان او، پروازی بیش از آشیانه آشیانه، داستان مبارزه بین یک مرد و یک زن را برای ارواح و قلب گروهی از مردم که توسط جهان شکست خورده است، می گوید. تنظیم برای این زندگی شکست خورده یک نهاد روانشناختی است. سخنگوی داستان، یک زندانی نیمه هند و یک زندانی طولانی، کامل ترین عقب نشینی از زندگی همه ی آنها را انجام داده است. او صحبت نخواهد کرد و کارکنان را فریب داده تا فکر کند که ناشنوا و گنگ است. اما از طریق خود مهار محافظ مه او ناظر حاد است. چشم انداز او از زندگی اطراف او به نظر می رسد که یک حقیقت است که فراتر از تعاریف عقل و عقل است. برای او جهان توسط یک قدرتمند "ترکیب" اداره می شود. صدای جنگ، "پرستار بزرگ"، ابزار اصلی شیطان است. او توانایی وحشتناکی را بر مردان میگذارد تا اراده خود را از بین ببرد و آنها را به اطاعت بی قید و شرط برساند. در این دنیای خاکستری McMurphy، مردی باهوش، قمارباز، پر از روح و شهوت پرماجرا برای زندگی است. او از طرز تلخی که از سوی دیگر مردان بر حاکمیت پرستار بزرگ پذیرفته می شود و تصمیم می گیرد با او در شرایط خود مبارزه کند، وحشت دارد. نبرد برای او، به عنوان یک لرز، آغاز می شود - راهی برای برنده شدن شرط هایی که او با مردان ساخته است. و پس از آن، همانطور که او از خطرات وحشتناکی در آن آگاه می شود و بیشتر به دیگران متعهد است که برای برآورده شدن از او برای بقا خود محاسبه کنند، تصمیم او برای ادامه دادن یک قهرمانانه از قربانی کردن و محبت است.


خرید کتاب پرواز بر فراز آشیانه فاخته
جستجوی کتاب پرواز بر فراز آشیانه فاخته در گودریدز

معرفی کتاب پرواز بر فراز آشیانه فاخته از نگاه کاربران
همانند بسیاری از افرادی که در 60 سالگی بزرگ شده اند، من این کتاب و حتی بیشتر نسخه ی فیلم با جک نیکلسون را دوست داشتم. من دیروز به یاد آن روز بودم که نتوانستم صحبت کنم و درباره فیلم وینونا رایدر دختر \"Interrupted\" صحبت کنم. @ اوه، @ گفت: نه بیهوده،its فقط یک بازسازی از یک پرواز در لانه Cuckoos. @ اما من کاملا مخالف است. در حقیقت، من فکر می کنم که انتقاد منحصر به فرد این است که من تا به حال از پرواز یک پرواز در ناودان آشیانه دیده ام، و کار شگفت انگیز برای فرو ریختن پیام است. در طول بسیاری از فیلم ها، شما در واقع به دیدن چشم انداز جهان از طریق چشم های Winona Ryders فریب: این است که یک روح آزاد، که در یک بیمارستان روانی زندانی است، با وجود این واقعیت است که کاملا با او هیچ مشکلی ندارد. در واقع، او شادتر از همه اش در اطراف او، به خصوص کارکنان مانند نازی ها است. اما میدونی چیه؟ در نهایت، او کشف شگفت انگیزی می کند. از کنترل خارج می شود و این فاشیست های ترسناک واقعا سعی دارند به او کمک کنند. به نظر میرسد این واقعیت مهمی از دست رفته است. به نظر میرسد که به نظر من آن را بگویم، من معتقد هستم که وینونا رایدر ممکن است درست باشد و جک نیکلسون ممکن است اشتباه باشد. بسیار ناامید کننده است.

مشاهده لینک اصلی
به یاد داشته باشید زمانی که ذهنم را از دست دادم که به من دیوانه می شود؟ آیا این من را دیوانه می کند؟ آیا این باعث می شود من دیوانه شود؟ @ Gnarls Barkley، دیوانه، 2006. [به روز رسانی: 8/6/16] برای من، این رمان رمان یکپارچه ای است که منبعی از آزار و اذیت ستم های دولتی بی نظیر در شکل های نهادی دموکراسی، هر دو ظریف و بی رحمانه است. فرانسیس بیکن پس از کار در موسسه روانشناختی، کن کیی این رمان را که به راحتی قابل دسترسی است و در سال 1962 منتشر شده است، منتشر کرده است. در رشته روانشناسی اورگان، رمان ها در نبرد بین راندل مک مورفی و پرستار راتچ، یکی از محکومین کم سواد و مظلوم، که به عنوان یک راه آسان برای خدمت به چند ماه زندان خود، دیده می شود، مراجعه می کنند، یکی از خائنانی ترین خاطره انگیز و هیجان انگیز در تمام ادبیات. از این فیلم بر اساس رمان، کتاب استعاره اولیه این است که دولت به عنوانThe Combine @، به عنوان آن توسط راوی storys @ Chief @ Bromden به عنوان مکانیسم برای دستکاری افراد و فرآیندها مورد استفاده قرار می گیرد. Kesey شخصیت Combine را در پرستار Ratched می بیند، که با استفاده از یک تاکتیکی از تاکتیک های انضباطی، بسیار ظریف است که بیماران روانی نمی توانند ببینند که آنها تحت کنترل هستند و برخی از آن ها غیر قابل تصور است، آنها می توانند به عنوان یک اقدام تنبلی بدون نوعی از روند مناسب مورد استفاده قرار گیرند (به عنوان مثال، electroshock @ therapy @ و lobotomy). این رمان، به نوبه خود، خشمگین، هوشمند و خنده دار است.

مشاهده لینک اصلی
دردناک و دلهره آور برای شهادت دادن به انسانیت، تلاش برای داشتن یک زندگی شرافتمندانه در حین زندگی در مرزهای دیگر که برای آنها تعیین شده است. نه خرگوش، این هدف نهایی است!

مشاهده لینک اصلی
کاملا 5/5

مشاهده لینک اصلی
من آن را در سی دی های صوتی گوش دادم و مشکلی با آن داشتم، بنابراین نیاز بود که چندین روز بین شنوایی در میان بگذارم. بنابراین من کمی پشت سر گذاشتم! این کتاب را برای کتاب تنوع فرهنگی در همه فرمها برای کتابهای خوب خوانده ام! اگر مایل به شرکت در بحث اینجا هستید لینک: https://www.goodreads.com/topic/show/...I این کتاب جذاب را پیدا کرد. آنچه که من واقعا در آن لحظه تمرکز کردم نام مستعار هر کسی بود و چگونگی نمایندگی در آن، اهمیت آنها بود. پرستار BIG (نام مستعار) توضیح داد که او کسی است که باید مورد توجه قرار گیرد زیرا نام او اهمیت زیادی دارد. پسران سیاه نام توهین آمیز بود، بدین معنی که آن شخصیت ها کمترین کارکنان هستند. و لیست برای کارکنان ادامه می یابد. آنها حتی زمانی که آنها را به دو گروه تقسیم می کنند، آن را انجام می دهند. من از نظرات و اظهارات جنسی در کتاب شگفت زده شدم. من اینطور انتظار نداشتم. : P من فکر کردم واقعا قدرتمند بود زمانی که رئیس گفت که چگونه او هرگز شروع به وانمود کرد که او ناشنوا است. دیگران برای او تصمیم گرفتند. در ارتش مردم بالاتر از او به او نگاه کرد. سپس وقتی که به @ home رفت @ کارکنان تصمیم گرفت که او بیش از حد گنگ بود تا درک کنند که آنها چه گفتند. جالب است که چگونه ما بر چگونگی نگاه دیگران تأثیر می گذاریم. ما تصور می کنیم که آنها هستند و هرگز توانایی های خود را درک نمی کنند. این افراد با معلولیت بسیار رایج هستند. ما به جای موانع و مهارت هایشان به موانع آنها نگاه می کنیم. همه در مجموع، من خیلی تعجب می کنم این اولین بار است که من این کتاب را خوانده ام. من نیز تعجب می کنم چقدر از آن لذت بردم :) من آن را برای همه پیشنهاد می کنم!

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب پرواز بر فراز آشیانه فاخته


#ادبیات اقتباسی - #ادبیات آمریکا - #ادبیات داستانی - #داستان روانشناسانه - #داستان درام - #ادبیات کلاسیک - #دهه 1960 میلادی - #صد رمان برتر مدرن لایبرری - به انتخاب مخاطبین -
#انتشارات هاشمی - #کن کیسی - #سعید باستانی
کتاب های مرتبط با - کتاب پرواز بر فراز آشیانه فاخته


 کتاب ساعت شوم
 کتاب مرشد و مارگریتا
 کتاب درد مختصر و آسایشگاه
 کتاب جزیره دلفین های آبی رنگ
 کتاب گدا
 کتاب زندگی جای دیگری است