معرفی کتاب میرامار

اثر نجیب محفوظ از انتشارات دنیای اقتصاد - مترجم: رضا عامری-دهه 1960 میلادی

چند مسافر در یک پانسیون هر کدام تقریبا به اندازه‌ی یک‌پنجم کل رمان فرصت دارند تا از خود و گذشته و رویدادهایی را که طی اقامت در میرامار شاهدند بگویند. ترکیب جمع مهمان‌های پانسیون شباهت زیادی به یک جامعه‌ی مینیاتوریزه شده دارد. یک ژورنالیست پیر، یک ملاک معذب، یک مجری جوان برنامه‌ی رادیویی، مسئول مالی یک شرکت نساجی و یک مال‌باخته‌ی بدبین، این جامعه‌ی نمادین را تشکیل داده اند. به علاوه ماریا صاحب پانسیون و زهره دختر خدمتکار جوانی که از روستا گریخته و به آن‌جا پناه آورده است، او در تمام روایت‌ها حضوری پررنگ دارد و اغلب مورد تعرض واقع می‌شود، نویسنده رمان را به صورت یک بازه ی زمانی خاص از حضور مهمان‌ها در پانسیون به اجرا می‌گذارد. صحنه‌ی نمایش اغلب همان پانسیون است و روایت‌های فردی معمولا با برخورد به یک شب‌نشینی به شباهت‌هایی در توصیف می‌رسند


خرید کتاب میرامار
جستجوی کتاب میرامار در گودریدز

معرفی کتاب میرامار از نگاه کاربران
در پس زمینه این رمان یک انقلاب، یک انقلاب مصری است که من چیزی کاملا درباره آن نمی دانستم. بدتر این است که نام های مصری ها برای مردم، مکان ها و حوادث، واقعا به نظر و عجیب و غریب به نظر می آیند و گوش می دهند. خواننده زن مصری معروف 1937-1970، برای مثال، نامUmm کلثوم حال @ یک زن مزرعه و یا دهقانان است @ fellaha @. و معادل آنها از @ @ مرد (به عنوان درDont به من نگاه، مرد، من هیچوقت آن را انجام @!) است @ ferekeeko @ (شخصیت یک پلیبوی نوع بیان مورد علاقه در اینجا این است:Ferekeeko، اصلا مقصر من @!). بسیاری از پاور پوینت های گاه گاه منحرف کننده این انقلاب مصر و رویدادها / مکان ها / شخصیت های مربوط به آن را توضیح می دهند، اما توصیه های من این است که توجه زیادی به جزئیات نکنند. من فکر می کنم که من فکر می کنم که داشتن انقلاب به عنوان پس زمینه، آسان درک است: این انقلاب واقعا هیچ تاثیر اساسی ایفا نمی کند. این فقط نخبگان قدیمی را با نخبگان جدید جایگزین کرد. فقرا فقیر باقی ماندند زنان هنوز هم به عنوان شهروندان درجه دوم. در راه، ایم مشابه شبه انقلاب در کشور من بود و من منم انقلاب همان لیبی حال داستان مطرح شده است در شهرستان اسکندریه مجموعه شرط می بندم. میرامار در اینجا یک خانه بازنشستگی اجرا شده توسط یک خانم از نوع خانم که زیبا شده بود و پی، پس توسط مردان در گذشته اما چه کسی در حال حاضر به زمان های دشوار افتاده است. شخصیت اصلی در اینجا، قهرمان، با این حال، جوان و بسیار زیبا @ fellaha @ که به دور از روستای خود فرار کرده بود برای فرار از ازدواج به یک پیر مرد بودن بر او توسط خانواده اش مجبور است. برای کسب درآمد، او تصمیم می گیرد که در Miramar به عنوان یک دختر مجرد باقی بماند. او تلاش می کند تا خود را بهتر با یادگیری خواندن و مرز مرد write.Four متناوب روایت فصل، همه آنها تا حدودی از کشور گذشته و / یا جامعه ناعادلانه و ناکارآمد آن را ساخته بود زخم. هر یک با داستان خود را به هر کس، با چشم خود را به فلاحی، و هر کدام با ماجراهای شخصی و بدبختی خود را بگویید. با یکی از آنها فلاحا به عشق می افتد. یکی دیگر از مرگ است. روایت تنگ است، به شرطی که نویسنده این را به عنوان یک جرم برای گمراه کردن کلمات می داند. شما او را تحسین میکنید و از توانایی او چشم دیدن خواهید کرد. نقیب ماهفوز کسی است که کشور خود را دوست دارد و به خوبی می فهمد. و یک داستان سراینده فوق العاده است!

مشاهده لینک اصلی
هر یک از شش شخصیت متفاوت که در مجلس میرامار به سر می برد، رمان است که با نگاه هر کدام نوشته شده است. سرنوشت بستر به Miramard، یک بازنشستگی بسیار قدیمی و قدیمی است. این مسئله در مورد سیاست، خیانت، تنهایی، زنده بودن و شهوت است. نوبل نجیب نجیب محفوظان رمان چند بعدی است که ما از زوایای مختلف تماشا می کنیم.

مشاهده لینک اصلی
این بالاتر از همه یک رمان اجتماعی است، یک بخش از نحوه زندگی مردم و روابط خود را با جامعه در اسکندریه در دهه 1960 تجربه کرد؛ و یک رمان سیاسی، از آنجایی که همه چیز در آن به شدت تحت تأثیر تغییرات قدرت است که در حال وقوع است و با سوالاتی که افراد به دست می آورند، چه کسانی از دست می دهند، چگونه مردم زنده خواهند ماند یا حتی جای خود را در نظم جدید بهبود می بخشد. مهمانان در بازنشستگی Miramar (رادیکال قدیمی و رادیکال جوان، اشراف قدیمی و اشراف جوان، که همه آنها توسط انقلاب ژوئیه شسته شده است و پنجم مهمان که ظاهرا شناور در بالای جزر و مد) نشان می دهد خود را افکار به عنوان حوادث چند هفته ای از چهار دیدگاه متفاوت بیان شده است. یکی از چیزهایی که بسیاری از مردم در این کتاب مشترک دارند، یک حس بی هدف و بی فایده، فرصت های از دست رفته و هیچ آینده ای است، و ماهفوض یک دلیل خوب برای این که وضعیت کلی عتیق جامعه اسکندریه است، نه به این شخصیت ها عادت دارد. همه آنها صرف وقت فراوانی می کنند که فکر می کنند زورا خدمتکار جوان کشورش را می فهمد، نه فقط به خاطر زیبایی های شان، بلکه همچنین به دلیل اینکه شین پویا است. او به تنهایی می داند که چه میخواهد و خواستار آن است. دو مرد جوان دیگر از سران البحیری نفرت دارند، زیرا به نظر می رسد که او در دنیای انقلابی ساخته شده است، مثل اینکه برای موفقیت درست به نظر می رسد. فقط خوانندگان ما می دانند که او به هیچ وجه احساس موفقیت نمی کند، زیرا او نمی تواند با خواسته های زندگی خود مقابله کند، نمی تواند از آنچه که دارد، راضی باشد و برای رسیدن به هر چیزی بسیار ضعیف است. نویسندگان \"الگویی\"، روزنامهنگار قدیمی آمریکایی \"واگدی\"، چشم انداز نوآورانه در مورد همه چیز را ارائه می دهند؛ در ابتدا، به نظر می رسید که او نیز ممکن است به فرسودگی تلخ فرو رود اما (با این که به دین کمک می کند) او از دیدگاه زهره اراده قوی تشویق می شود و از اینکه هرکدام از شخصیت های ضعیف آنها را می سوزاند اجتناب می کند. بنابراین، بد به عنوان وضعیت، رمان هنوز هم می تواند به یک یادداشت امیدواری پایان دهد.

مشاهده لینک اصلی
Miramar خواندن برای یک کلاس کارشناسی بود که من در تاریخ خاورمیانه را گرفتم. این یک معمای مخوف ترکیبی و مطالعه شخصیت، به سبک رشیمون از دیدگاه چند مهمانی متفاوت در مهمانی هتل میرامار در دهه 50 میلادی مصر اشاره کرد. در مرکز آن همه زورا، کارمند زن جوان آزاد شده در هتل است که از خانواده سنت گراش فرار کرده است تا فرار از ازدواج ناخواسته را مجبور کند. او هدف همه توجه های مهمان است، و واکنش های آنها به او محدوده را از تحسین به خشم فراتر می برد. این قطعا کمک می کند تا این چیزی را که در مورد تاریخ مدرن مصر به چشم میخورد، بخوانید، هر دو به درک زمینه محیط و درک نمادگرایی که ماهوف در شخصیت هایش نفوذ دارد - هر یک از مهمانان جنبه های خاصی از جامعه مصر را نشان می دهد، در حالی که زورا به معنای نمادین کل کشور خود مصر است. هرچند، حتی اگر چیزی در مورد مصر نداشته باشید، من فکر می کنم میرامار هنوز هم می تواند از کیفیت شخصیت ها و داستان های داستانش لذت ببرد.

مشاهده لینک اصلی
Ù Ø ± يكيك٠... ØÙÙ † زيÙÙÙ ... ØÙÙ †

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب میرامار


#جایزه نوبل ادبیات - #داستان تاریخی - #ادبیات داستانی - #ادبیات معاصر - #داستان درام - #ادبیات مصر - #دهه 1960 میلادی -
#انتشارات دنیای اقتصاد - #نجیب محفوظ - #رضا عامری
کتاب های مرتبط با - کتاب میرامار


 کتاب نظم اشیاء: دیرینه شناسی علوم انسانی
 کتاب بهار زندگی دوشیزه جین برودی
 کتاب جزیره دلفین های آبی رنگ
 کتاب گدا
 کتاب زمستان
 کتاب گل هایی به یاد آلجرنون