معرفی کتاب درد مختصر و آسایشگاه

اثر هارولد پینتر از انتشارات سبزان - مترجم: رضا دادویی-دهه 1960 میلادی

کمدی سیاه پوستی که در یک موسسه روانپزشکی دولتی قرار دارد، The Theothouse در اطراف طرح ضرب و شتم وحشیانه در برابر فساد، مزایای جنسی و بی کفایتی ناخوشایند متمرکز است. زیر کمدی سطحی، پیامدهای ترسناکی در رابطه با بوروکراسی وجود دارد که ظاهرا به مسائل بشردوستانه اختصاص دارد، اما در این میان مردم به صورت شمارشی به آنها اشاره می کنند و به صورت ساده به عنوان چهره های خراب در یک ترازو فراموش می شوند. The Slight Acne یک بازی تراژیک است که توسط Harold Pinter در سال 1958 نوشته شده و اولین بار توسط Methuen در لندن در سال 1961 منتشر شده است. این مربوط به زوج های متاهل رویاها و آرزوها است، بیشتر به شوهران متمایل به ترس از ناشناخته، پیر شدن و دیگران به عنوان یک تهدید به هویت خود. استفاده از تکنیک های پدیداری شناختی با Pinters "Comedy of Menace" "تهدید" را به عنوان یک تهدید داخلی و هستی شناختی معرفی می کند، نه به عنوان یک خطر واقعی فیزیکی از یک منبع خارج از محیط کاراکتر.


خرید کتاب درد مختصر و آسایشگاه
جستجوی کتاب درد مختصر و آسایشگاه در گودریدز

معرفی کتاب درد مختصر و آسایشگاه از نگاه کاربران
مثل بیشتر کارهای پینتر پر از استعاره‌های جنسی.‏
نمایش‌نامه خیلی خوبی بود...‏

مشاهده لینک اصلی
آشنایی با هارولد پینتر و علاقه به ایشون

مشاهده لینک اصلی
LAMB در صندلی هارولد پینتر، ژانر: جنایی روانشناختی، بازیگری، عمیق و کلاسیک. هارولد پینتر یکی دیگر از آثار حماسی را اضافه کرده است که به فهرست طولانی خود از نمایشنامههایی که دارای پتانسیل هستند اضافه می کند برای تأثیرگذاری و حرکت خوانندگان آن. همانطور که پینکر یک بار گفته بود، او هرگز نمی توانست بازی های معمولی را با یک پایان خوش شکسپیر بنویسد. پایان اغلب بسیار ناگهانی و بی صدا است که خوانندگان را در معرض سرعت قرار می دهد و باعث می شود که او تعجب کند که همه چیز در مورد آن چه بوده است. پینتر ما را به موسسه ای می برد که هر کس داستان دارد و هر کس بیش از حد ذاتی است. این با اسامی بیماران و بارداری غیرقانونی یکی از ساکنین آغاز می شود که ظاهرا توسط یکی از اعضای کارکنان اشباع شده است. بخش جذاب ترین بازی سازگاری نزدیک به کامل از گفتار انسانی است، به خصوص کسانی که عذاب می کشند و هر دو بدبختی و گذشته دارند. سرسبز و گیبس اغلب نشان داده اند که روح تاریک خود را به عقب و جلو باز می گردانند، با ناسازگاری و شیوع آنها؛ در حالی که سرهنگ در دیوانگی خود، به دنبال آینده و تلاش برای زندگی اش است. خانم کریتز نقش مهمی ایفا می کند و به عنوان نقطه انتقال بین تمایل، تقاضا، فطرت های زنانه و مردانه و تبدیل انسان به حیوانی که همیشه خواهد بود، خدمت خواهد کرد. توضیح نهایی و آرام قتل عام توسط گیبس نادان است و بدون همدلی. من موفق به خواندن بازی در یک حرکت شدم. این کاملا طولانی نیست، اما اثرات طولانی تر خواهد بود. پینتر همیشه موفق به کرم شک و تردید در سر خود می شود، تا زمانی که سخت به مقاومت در برابر تفکر در مورد آن می شود. توصیه می شود که هر کس این کتاب را نگه می دارد. امتیاز من: 4/5

مشاهده لینک اصلی
این کار Pinters شناخته شده ترین نیست و در واقع 22 سال است که در کشوهای میز کار خود زندگی می کند، اما کیفیت بسیار خوبی هم برای صحنه و هم برای خواندن خوب دارد. کمدی تیره در بیمارستان روانی دولتی که در آن قرار دارد بیماران به شدت با تعداد ارجاع می شوند و ما به زودی نتیجه می کنیم که به خوبی درمان نمی شوند. یک بیمار توسط شخصی در کارکنان آغشته شده است، و رمز و راز و رسوایی بالقوه محبوبی را برای تحقیق، شکنجه و سوء تفاهم پرتاب می کند. در همین حال، بیماران به نظر می رسد بی قرار هستند ... دیدن این بازی انجام شده توسط Trinity Rep در سال 1980 (تولید که به برادوی رفت و برای تونی نامزد شد) کمک کرد من در تئاتر برای زندگی من قلاب. این خنده دار و ترسناک بود، و تنش هرگز اجازه نداد. بعدها، نشستن به خواندن بازی که ساخته شده چنین تصور بر روی من، من از اینکه چقدر خوب بود خواندن آن را به خودی خود تعجب بود.

مشاهده لینک اصلی
این با لحظات لذت بخش خیلی خوشگل بود من آن را کشف کردم. یک دنیای شسته و رفته ساخته شد و من می خواستم بیشتر در مورد عملیات روز به روز بیشتر بدانم. دوست دارید که این بازی را تماشا کنید. من در این مورد کمی طنز تر از این دیدم که بعضی از آثار Pinters دیگر دیده می شود که Ive آنها را خوانده ام.

مشاهده لینک اصلی
برای یک کلاس در مورد جنون و عکاسی بخوانید. نه بهترین، نه بدترین. من خواندن برای کلاس را پیدا کنم به هر حال نوعی عجله است

مشاهده لینک اصلی
4.75

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب درد مختصر و آسایشگاه


#جایزه نوبل ادبیات - #ادبیات انگلیس - #ادبیات مدرن - #دهه 1960 میلادی - #ادبیات نمایشی - #نمایشنامه کمدی -
#انتشارات سبزان - #هارولد پینتر - #رضا دادویی
کتاب های مرتبط با - کتاب درد مختصر و آسایشگاه


 کتاب موسم هجرت به شمال
 کتاب زمستان
 کتاب کوتوله ها و چهار نمایشنامه دیگر
 کتاب خلسه مادی
 کتاب قهرمانان و گورها
 کتاب پایان یک مأموریت