معرفی کتاب بهار زندگی دوشیزه جین برودی

اثر میوریل اسپارک از انتشارات افراز - مترجم: الهام نظری-دهه 1960 میلادی

اسپارک از جمله نویسندگانی است که در طول دوره‌ طولانی فعالیت حرفه‌ای، برنده‌ جوایز و افتخارات ادبی بسیاری شد. اسپارک در سال ۱۹۹۳ به مقام بانوی امپراتوری بریتانیا، و فرمانده‌ ادبیات و هنرها (در فرانسه) رسید و در ۱۹۹۷ برنده‌ جایزه‌ ادبی دیوید کوهن انگلستان برای یک عمر فعالیت ادبی شد. رمان‌های این نویسنده هم وجوه روان شناسانه دارند و هم هستی شناسانه هستند.

معروف‌ترین و پُرافتخارترین رمان میوریل اسپارک «بهار زندگی دوشیزه جین برودی» است که در سال ۱۹۶۱ چاپ شد و براساس آن سریال و فیلم سینمایی ساخته شد. این رمان، سرگذشت تراژیک و پوچ ۶ شاگرد مدرسه‌ای را در ادینبورو، تحت سرپرستی دوشیزه جین برودی روایت می‌کند. متن این داستان با طنزی مشهود و محسوس روایت می شود.


خرید کتاب بهار زندگی دوشیزه جین برودی
جستجوی کتاب بهار زندگی دوشیزه جین برودی در گودریدز

معرفی کتاب بهار زندگی دوشیزه جین برودی از نگاه کاربران
از موسولینی، به نوجوانانی که از آنها یاد می دهید، سخن نمی گوید @ تنها ممکن است که خیانت به کجا وفاداری باشد @ Sandy، اکنون خواهر هلنا از تبدیل شدن، داستان روحانی داستان است که در اوایل دهه 1930 در درجه ی کاتولیک به سر می برد مدرسه ای در ادینبورگ، اسکاتلند، زمان صرف شده به عنوان بخشی از مجموعه ای از شش دختر که معلم آنها خانم برودی به نام او @ Creme de la creme @ خانم اسپارک استفاده از تعدادی از فلش به جلو به طور موثر و روشمندانه خیانت نهایی خانم ژان برودی توسط یکی از مجموعه، که ویران کردن خانم برودی آموزش حرفه ای. خانم برودی در سال پس از پایان جنگ جهانی دوم، بدون اطلاع از اینکه دختر این کار را انجام داد، فوت کرد، هرچند این رمز و راز، او را در طول دهه قبل از مرگش، ناراحت کرد. برودی هوشمندانه، اسنود، غیر متعارف و کمی مبهم بود و دارای قدرت بالقوه مضر روی مجموعه ای بود که او را از ده سالگی تا شانزده سالگی خود آموزش داد، درس هایی را در مورد زندگی عاشقانه اش، سفر او به ویژه به ایتالیا، تاریخ هنر و فاشیسم و ​​او را با بنیوتو موسولینی ببوسید. به طرز وحشیانه ای، روش های متداول آن در خارج از کلاس درس (مانند قرار دادن یک جایی برای یک دختر و سپس 13 بر روی یک هنرمند مردانه برای رنگ کردن او، و سپس پیشنهاد دختر 16 ساله در رابطه با معلم ازدواج به عنوان یک نوع از خانم برودی به عنوان مجرد به او احترام می گذارد) که به خانم برودی افتاد، اما دیدگاه های طرفدار فاشیستی او را مورد حمایت قرار داد. در حالی که من متوجه شدم کتاب جذابیت خاصی دارد و دلیل محبوبیت آن را از انتشار آن در سال 1961 درک می کنم، من فکر می کنم این یکی از آن کتاب هایی است که نیروی ادبی آن تا حدودی توسط رمان بودن نوشته شده است.

مشاهده لینک اصلی
بسیار نزدیک به چهار ستاره است، اما من نمی توانم آن را بالا ببرم زیرا نویسنده نمی تواند انگیزه ای قوی برای دخترانی که خانم برودی را خیانت می کند، ارائه دهد. خانم ژان برودی یک معلم مدرسه 40 ساله اسکاتلندی است که هرگز از یادآوری مردم نگذراند که او در اوج خود است. زمانی که من چیزی برای انجام دادن ندارم، ممکن است فقط از بین برود و تعداد دفعاتی که خانم برودی (و دخترانش) آن را گفته است که او در زمان او است. در همین حال، هر زمان که بخواهم بهانه ای برای رفتار غیر عادی من داشته باشم، به سادگی می گویم که من در PRIME من هستم 3/4 ستاره

مشاهده لینک اصلی
یک کتاب کنجکاو. از لحاظ سبک، روایت غیر جمیعی موریل اسپارکس و استفاده گسترده از پرولپسی، غیرعادی است، و در عین حال به خوبی کار می کند ماریل اسپارک همان موضوعات و عبارات را تکرار می کند. این کتاب بسیار ساده است که بخواند و به خوبی نوشته شده است. طراوتش این است که در مورد یک تفکر آزاد، زن و شوهر متکبر و شورشگر که در یک محیط عمیق سنتی کار می کند، در یک دوره ای که فروشگاه بزرگ هنوز در رفتار در جهان بورژوایی یک مدرسه دخترانه در دهه 1930. خانم برودی غیر متعارف و جسور است. به جای پیروی از برنامه درسی دانشکده دختران مارسیا بلین، او رفتار با دانش آموزان خود را به عنوان بزرگسالان و بحث در مورد انواع شیوه های که شامل تحسین او برای رهبران فاشیست در حال ظهور در ایتالیا و آلمان، تاریخ شخصی و زندگی عاطفی خود است. خانم برودی همچنین دانش آموزان خود را به خانه و خانه های دیگر معلمان دعوت می کند و آنها را به تئاتر و دیگر مراحل می برد. در حالی که در ابتدا به نظر می رسید رفاه دانش آموزان ویژه خود را در قلب، انگیزه اصلی خانم برودی به نظر می رسد که کنترل و دستکاری دانش آموزان خود را، و در نهایت این یک پرتره مبهم از معلم خود وسواس و روانشناختی است. این درخشان کتاب است که در پشت شیوه ی آموزنده شورشگری و غیرواقعی است که در ظاهر خوش بینانه از مراقبت ویژه ای از یک همسر کوچک از شاگردان برداشت شده در دست گرفته شده است، هیولای دروغین است. آشکارسازیهایی که در طول کتاب ظاهر میشوند، اگر روزنامهنگاری در دوران مدرن به چشم میخورد، یک روزنامهی روزنامهی تابلوئیدی را ایجاد میکند. خانم برودی به نظر می رسد نه تنها می خواهد دانش آموزان خاص خود را - Brodie مجموعه - برای تحقق یک سرنوشت او از پیش تعیین شده، او نیز هر دختر را به شخصیت محکم تعریف شده است. موریل اسپارک به طور مداوم این ویژگیها را در سراسر داستان تکرار می کند، تقریبا به نظر می رسد، مانند خانم برودی، اگر او آنها را اغلب به اندازه کافی تکرار کند، آنها خودخواهانه خواهند شد. همچنین دیگر سبک های سبک های سرگرم کننده وجود دارد که اغلب در خانم برودی استفاده می شود، به عنوان مثال، شما Crème de la Crème @ هستید و @ من در نخستین @ من هستم. اینها به خواننده کمک می کنند تا از طریق شخصیت برودی و از خودپرداخت خود اشاره کنند. در حالی که تمرکز اصلی کتاب خانم برودی است، ما در مورد انگیزه او بسیار کم است. من فکر می کنم اعتبار آن به Muriel Sparks است که او خواننده را ترک می کند تا نتیجه گیری خود را به دست آورد، اما من بسیار علاقه مند به دانستن میزان که Muriel Spark از خلق ادبی خود راضی است. در نهایت این چیز جالب ترین در مورد کتاب است - در یک سطح آن فقط داستان حیرت انگیز در مورد یک معلم کمی عجیب و غریب، در سطح یکی دیگر از عمیق ترین من فکر می کنم خانم برودی به معنای آینه قهرمانان رهبر فاشیست خود است. خانم برودی، مانند هیتلر، شعارها، کاریزما و کنترل ذهن را برای تحت فشار قرار دادن یک گروه قرار می دهد و تلاش می کند تا آنها را با دستور کار خود تغییر دهد. این غیر معمول، عجیب و غریب است. همچنین خواندن آن بسیار ساده و کوتاه است - آن را به ارزش چند ساعت از وقت خود را. پس از خواندن کتاب من در سراسر این خواننده هضم از خانم جین برودی توسط جان کراس از گاردین آمده است. من فکر کردم خنده دار بود و به طرز وحشیانه عجیب و غریب و روح این کتاب غیرمعمول را جذب می کند.

مشاهده لینک اصلی
پس از معرفی اخیر من به کار Muriel Spark از طریق The Hothouse توسط رودخانه ای شرقی، من برای خرید هر عنوان که در مسیر من در کتابفروشی های دست دوم بود، وارد شدم، تا زمانی که نهایتا رمان را پیدا کردم که او معروف ترین یکی که من در همه جا دیده بودم، سالها طول کشیدم تا آن لحظه تصمیم گرفتم کپی خودم را بخواهم. به طور معمول. تا زمانی که آن را در نهایت راه خود را به دستان من پیدا نشد، من نمی خواستم آن را پایین تر از این بود، لذت بود که من در گرفتن دانستن خانم برودی و او مجموعه، و برای بسیاری از مردم مطمئن نیست که آنها معتاد به آن، چنین یک حجم باریک.هنگامی که کالین فرث به روث Gemmell به عنوان خانم ژان برودی در مچ پا اشاره می کند، تصور می کردم او اشاره دارد به چگونگی خشن بودن، سخت و سخت و سخت است، او به نقل از یک زن تنها به اولین زندگی خود را به تدریس (به غیر از جامعه شناسی) نوجوانان. به نظر می رسد که این سوء تفاهم به نادانی من نسبت به کار Dame Spark منجر شده است و به طور خاص این بسیار خواندنی لذت بخش است. مایس جین برودی در نخستین او، یک زن قوی و مستقل است که به شدت معتقد است که دختر باید به طور کامل از طریق آموزشش آمادگی کامل داشته باشد به سادگی برای امتحان آماده شده است. ایده جدیدی که هنوز هم توسط مربیان نادیده گرفته می شود، به نظر می رسد. پر از چنین افراطی اطمینان از خود در همه او حضور خود را برای دختران قابل تحسین جوان است که دستی به عنوان creme de la creme و شخصیت های شخصی خود را به جهان بین جنگ می آیند سمی است. عرفان عجیب و غریب نور و شوخ طبعی است، پر از مشاهدات دقیق از تعامل بین مربی و acolyte، دختران نوجوان با یکدیگر و آگاهی تدریجی از مکان خود را در جهان خارج از یک مرکز آموزشی است. اسپارک در مورد آنچه که در آینده برای مجموعه برودی برگزار می شود، به صورت قطعه قطعه قطعه می شود، نکات و آشکارا فقط برای اقدام به بازگشت به @ present @ ارائه می شود و در انجام این کار خواندن بسیار جذاب تر و جذاب تر است. ، شما احساس می کنید که هر دو مشتاق رفتار او نسبت به زندگی و تدریس و همدردی با زندگی غم انگیز او هستید، در حالی که به طور فزاینده ای آگاه می شوید که در واقع رفتار او کاملا قابل تحسین است و آسیب هایی که او به این زنان جوان تحمیل می کند، رفتار اجتماعی اوست برگشت ناپذیر بسیاری از مردم تصدیق می کنند که یکی از شش دختر انتخاب شده که خانم برودی را تحلیل می کند، فکر می کند که خود را به عنوان \"کالوین خدا\" به عنوان پذیرش از جانب نویسنده می داند که کل رمان حمله به مذهب جوانانش است و من فکر می کنم شما می توانید اگر شما چنین تمایل داشتید، آن را بخوانید، من ترجیح می دهم به تجزیه و تحلیل ادبیات من در رابطه با رفتار انسانها بپردازم. هیچ راهی نیست که این مدت طولانی در طول برگزاریembarrassingly unread @ pile مانده و همینطور برای هر کسی که جدی در مورد ادبیات قرن بیست و یکم، به خصوص به عنوان یک قطعه کوتاه آن. خودتان یک مزیت بگیرید و از آنجا خارج شوید و از یکی از میلیونها نسخه کپی شده در سراسر جهان از سال 1961 پیدا کنید.

مشاهده لینک اصلی
خیلی حال داد. فقط من آن را به عنوان کمدی و یا طنز شگفت زده کرد. یا این فقط من هستم؟ من واقعا باید فیلم را تماشا کنم، با مگی اسمیت فوق العاده، حتی در یوتیوب، در واقع من این را تماشا می کنم.

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب بهار زندگی دوشیزه جین برودی


#ادبیات اقتباسی - #داستان تاریخی - #ادبیات داستانی - #داستان درام - #ادبیات کلاسیک - #دهه 1960 میلادی - #برترین رمان های انگلیسی گاردین - #ادبیات اسکاتلند - #صد رمان برتر مدرن لایبرری - به انتخاب منتقدین -
#انتشارات افراز - #میوریل اسپارک - #الهام نظری
کتاب های مرتبط با - کتاب بهار زندگی دوشیزه جین برودی


 کتاب بابامومین در دریا
 کتاب استونر
 کتاب عقاید یک دلقک
 کتاب خانه ای برای آقای بیسواس
 کتاب زندگی جای دیگری است
 کتاب آتش کم فروغ