معرفی کتاب بازگشت به خانه

اثر هارولد پینتر از انتشارات کاربر هزاره سوم - مترجم: فتاح محمدی-دهه 1960 میلادی

In an old and slightly seedy house in North London there lives a family of men: Max, the aging but still aggressive patriarch; his younger, ineffectual brother Sam; and two of Maxs three sons, neither of whom is married -- Lenny, a small-time pimp, and Joey, who dreams of success as a boxer. Into this sinister abode comes the eldest son, Teddy, who, having spent the past six years teaching philosophy in America, is now bringing his wife, Ruth, home to visit the family she has never met. As the play progresses, the younger brothers make increasingly outrageous passes at their sister-in-law until they are practically making love to her in front of her stunned but strangely aloof husband.خرید کتاب بازگشت به خانه
جستجوی کتاب بازگشت به خانه در گودریدز

معرفی کتاب بازگشت به خانه از نگاه کاربران
هيچ‌وخ از تآترِ ابزرد خوش‌ام نمي‌اومده، چه برسه به اين‌كه با المان‌آئى مثِ گسستِ ارزش‌آى كلاسيك-طور بين انسان‌آ و نا-به-روالى‌آىِ جنسى همراه شه؛ درواقه كمدىِ تلخ نمایشنامه هم صرفاً برِ همين تبديل به يه مضحكه‌ی اعصاب-خورد-كن شد برام. اميدم هم به پينتر خيلى كم شد

مشاهده لینک اصلی
یک . به طور کلی تو هنر و ادبیات من قائل م به اینکه ارتباط حسی برقرار کردن با یک اثر مقدم و مهم تر از فهمیدن کامل اون اثر است . یعنی اگر ارتباط حسی برقرار نکردی با اثر ، صد تا کتاب و نقد هم در فهمیدن اون اثر بخونی باعث نمیشه اثر اون لذتی که ، وقتی تونستی باهاش ارتباط حسی برقرار کنی را بهت بده . در مورد تئاتر ابزورد هم همین ه نظر م . بدون شک امثالِ بکت و پینتر از نظر ادبی آدم های کمی نیستند اما دلیلی نداره من ازشون لذت ببرم !
دو . @پینتر@ی ترین اثر پینتر بود . چه از نظر محتوا و چه از نظر نثر و نوشتار . از موضوعاتی مثل تزلزل خانواده و تنش های خانوادگی تا مکث های پینتری در نوشتارش .
سه . اگر یکی از اهداف اصلی اثر رو ایجاد یک انزجار در خواننده نسبت به این خانواده تصور کنم پینتر به شدت موفق بوده . هرچه جلو تر می رفت داستان این انزجار در من بیشتر می شد . نمایشنامه کمدیِ تلخی است که به نظرم همین کمدیِ تلخ بیشترین تاثیر رو در ایجاد این انزجار از این خانواده دارد .
چهار . تمِ کلی ِ این اثر نزدیک به اثرِ دیگه پینتر @خیانت@ است اما اون چه که @خیانت@ پینتر رو برایِ من بهتر از این اثر می کنه ایده پینتر در سبکِ روایت کردن داستانِ @خیانت@ است .
در کل خیلی دوستش نداشتم .

مشاهده لینک اصلی
من این بازی را دوست نداشتم بدبختی و بدبختی او، پر از شخصیت های وحشتناک رفتار بد هر بدی. این بدان معنی نیست که آن بازی خوب نیست، شاید حتی یک عالی باشد، چون دقیقا همان چیزی بود که پینتر برایش در دوره تهدید کمدی خود به نام \"آن\" دنبال می کرد. بازی های قدرت و حرکت قدرت وجود دارد. تهدیدات و واکنش ها، و همچنین گفتار نادرست اشاره شده، رفتار فزاینده پوچ و چرخش تند و زننده در دم وجود دارد.

مشاهده لینک اصلی
من خیلی سریع رفتم در این اتاق منعکس شده است. 3.8 / 5

مشاهده لینک اصلی
غم و اندوه بی عیب و نقص

مشاهده لینک اصلی
اولین خواندن: 2.5 ستاره دوم خواندن: 3 ستاره

مشاهده لینک اصلی
** هشدار اسپویلر ** این یک بازی بی نظیر بود. بعضی از شاهکارهای شاهزاده ای در تئاتر انسانی به نام، من به سادگی آن را باور نکردنی یافتم. یک لحظه صبر کنید، شما خواننده نوعی ممکن است بگویید؟ اما آیا تقریبا دقیقا در مورد آن مطلق نیست؟ خوب، من حدس می زنم که معلوم است که من Absurdism را نمی گیرم ... یا حداقل این نمونه خاصی نیست. بنابراین، پایه گذاری شده است. یک خانه در شمال لندن با یک دیوار گم شده ای که بعضی از منتقدان آن را برای نشان دادن بله، بله، بلا می شناسند. بله، من این نوع فکر خاصی را خرید نمی کنم. به همین ترتیب ما حداکثر، 60 ساله خواهر و برادر، کارشناسی 60 ساله برادر سام و دو فرزندش 20 ساله، لنی و جوی. مکس یک قصاب بازنشسته است که اکنون به نظر می رسد که بیشتر وقت خود را با پخت و پز هر روزه دین، دین، سم یک راننده محترم محترم، Joey در حال تخریب در طول روز و مهتابی ها به عنوان یک بوکسور و لنی، به خوبی Lenny است دلال محبت، آه، خانواده شاد. در این واحد خانواده شگفت انگیز، افتادن در تدی، پسر بیرحم رفتن به آمریکا برای تبدیل شدن به یک استاد فلسفه و همسرش روت. فقط در راه بازگشت از ونیز برای ماه عسل به تعویق افتاده (آنها در حال حاضر 3 پسران)، آنها با ناخواسته پاپ. آیا من اشاره کردم تدی با خانواده اش برای شش سال تماس نگرفته است؟ اما او هنوز یک کلید برای خانه دارد و به همین دلیل اجازه می دهد تا خود را برای شب و در اوج قرار گیرد با روت برای شب. و سپس خنده دار ensues.No، نه واقعا. من نقل قول یک منتقد در مورد چگونگی در این بازی خاص ، مکث از اهمیت زیادی برخوردار است، همچنین موقعیت صندلی ها و نمادگرایی برای قوس تخریب شده. بسیار خوب، حتما. اما این چیزیه، من این بازی رو خوندم. من آن را تماشا نکردم بنابراین شاید اگر من عملکرد آن را تماشا کنم، یک لایه شگفت انگیز دیگر ظاهر خواهد شد. هنگامی که تدی و روث در صبح روز بعد از آن پله ها پایین می آیند، همه چیز فقط کمی ناپاک می شود. تا آن زمان، مادرم به دودمانهای مبهم مکس که در بقیه خانواده اش هدایت شده بود، درمان شده بود. برخی از آن ممکن است به نظر می رسد تکان دهنده، مگر اینکه شما در یک خانواده شدیدا ناکارآمد رشد کرده است. اما من هنوز هم می توانم تمام آن را خریداری کنم. اما در لحظات ملاقات با خانواده، همسر Teddys روت، توسط برادران مرد دستگیر شده و به نام یک شلخته اذیت کردن زنبور عسل @ توسط پدر است. تدی به روایت خانواده اش دروغ نمی گوید و حتی مهمتر از آن، روت هم نیست. با وجود اینکه تخیل آن را گسترش می دهد، می توانم تدی را که توسط برادران آلفا سگ و پدرش غرق می شود را متقاعد کنم و بنابراین منفعلانه باقی می ماند در حالی که عملا او را دوست دارم همسر در طبقه اتاق نشیمن. اما این ایده که روت از این توجه و تشویق آن استقبال می کند، فقط بر اعتماد به نفس و درک زنان شگفت زده می شود. شاید این نکته است. این کاملا مسخره است که در نهایت خانواده در مورد قرار دادن او در بازی (فحشا) صحبت می کنند. اما من حدس می زنم که فقط یک خواننده ساده وقتی به چیزهای خاصی می آید و واکنش ها و اقدامات رات فقط به هیچ وجه حل نمی شود، پوچ یا نه. احتمالا سعی می کنم یک نسخه فیلم برداری از بازی را شگفت زده (یا حتی بهتر ببینم آن را در شخص) و اگر من انجام دهد، من این پست را به روز رسانی کنید. در حال حاضر هر چند، من باید اعتراف Homecoming بود کاملا برای من بود.

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب بازگشت به خانه


#ادبیات اقتباسی - #جایزه نوبل ادبیات - #ادبیات انگلیس - #ادبیات مدرن - #دهه 1960 میلادی - #ادبیات نمایشی - #نمایشنامه ابزورد -
#انتشارات کاربر هزاره سوم - #هارولد پینتر - #فتاح محمدی
کتاب های مرتبط با - کتاب بازگشت به خانه


 کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ
 کتاب گرینگوی پیر
 کتاب ژنرال ارتش مرده
 کتاب گل هایی به یاد آلجرنون
 کتاب خانه خوبرویان خفته
 کتاب نظم اشیاء: دیرینه شناسی علوم انسانی